Koty bengalskie do adopcji - informacje ogólne

Adopcje » Koty bengalskie do adopcji - informacje ogólne

  •  Aeni Bengal*Pl

 

U nas koty do adopcji nie są za darmo. Koty bengalskie, które zakończyły u nas swoją karierę hodowlaną sprzedajemy, przy czym oczekiwana przeze mnie cena nie jest wygórowana, wynosi 1000 zł i nie podlega negocjacji.W bardzo szczególnych sytuacjach jeśli jest to adopcja to jest bezpłatna, ale wtedy wyraźnie to podkreślamy i  szczegółowo opisujemy dlaczego.

 

Zależy nam na spokojnym domu, kochających opiekunach i dlatego :

- Przy kotach pohodowlanych marzy nam się:


- dom bez kotów, tak, by adoptowane koty były jedynymi kotami w domu.

- dom, który będzie stać na to, by kota w razie potrzeby leczyć i jechać do najlepszego weta na końcu Polski. Koty są oczywiście zdrowe i żadnego leczenia nie wymagają, niemniej jednak chcę, by trafiły do domu, w którym domowników będzie po prostu stać na różne wydatki, na konieczności i na przyjemności. Jeśli kot do adopcji posiada jakieś niedyspozycje szczegółowo o tym informujemy,

- dom, w którym nie ma alergików, ma to być dom dożywotni i żadne zmiany z powodu „alergii” nie wchodzą w grę.

- dom, w którym nie ma małych dzieci - zazwyczaj są to koty już dorosłe i nie lubią być tarmoszone i gonione. Jeśli jest inaczej szczegółowo o tym informujemy,

- dom z zabezpieczonymi oknami,

- dom, który będzie po prostu finansowo stać na kocie fanaberie typu drapaki, zabawki, podusie, kocyki i inne duperele, rozpieszczanie, dogadzanie itp.

Charakter każdego kota szczegółowo opisujemy. Znamy je na tyle, aby podpowiedzieć jakie są, co lubią, a czego nie będą tolerowały.

Wszystkie koty pohodowlane są kastratami/kastratkami.  Nie bierzemy też pod uwagę, aby brały udział w wystawach, chyba, że charakter kota na to pozwala, ale o tym informujemy indywidualnie. 

Zdjęcia, które umieszczamy zawsze przedstawiają konkretne koty, przebywające u nas i przeznaczone do adopcji i są szczegółowo opisane. Nigdy nie są zdjęciami przykładowymi czy zaczerpniętymi z internetu.

Prosimy też mieć na uwadze fakt, że w polskim prawie nie wolno wprowadzać do obrotu kotów na rynku wtórnym (zakaz handlu poza hodowlą) i w razie trudnych lub niespodziewanych wypadków losowych/życiowych wymagamy, aby koty z adopcji wróciły do naszej hodowli. Jeśli sprawa dotyczy kota pohodowlanego zastrzegamy sobie prawo pierwokupu. Potępiamy i uważamy za szczególnie nieetyczne branie rasowych kotów pohodowlanych z hodowli często w bardzo okazyjnej cenie i usiłowanie ich sprzedaży z zyskiem pod przykrywką tłumaczeń typu: "alergia w rodzinie", "narodziny dziecka", "niedogadywanie się z drugim kotem". Poza tym takie postępowanie jest nielegalne.

Więcej informacji udzielę wyłącznie(!!!) telefonicznie 509 158 598, nie będę odpisywać na sms-y ani mailowo w sprawie  adopcji, bardzo proszę o zrozumienie. Niemniej w razie pytań, proszę śmiało dzwonić.